maj w ogrodzie

Maj w ogrodzie należy do jednych z bardziej pracowitych miesięcy. Już większość naszych roślinnych podopiecznych intensywnie się zieleni, pokazuje przyrosty, pnie się jak szalone do słońca. W tym okresie należy roślinom zapewnić odpowiednią opiekę, by na drodze do dojrzałości nie napotkały na żadne większe przeszkody. Pamiętajmy więc o regularnym podlewaniu roślin- zwłaszcza tych które trzymamy w pojemnikach.

Wiosna to też czas na nawożenie krzewów i trawników, najepiej nawozami wieloskładnikowymi.To również idealny moment na sadzenie drzew iglastych, więc jeśli macie w planie zielony żywopłot to szpadle w dłoń! Szmaragdy, brabanty, cyprysy czy świerki na pewno później wynagrodzą wasze starania świetną formą i pięknym zielonym kolorem.
Maj to również pora azalii i rododendronów. Gorąco zachęcam do odwiedzenia naszego Centrum ogrodniczego Szadowiak Ogrody w dniu dostawy tych roślin- widok tylu pięknie kwitnących krzewów w jednym miejscu jest obłędny!

W maju warto też poświęcić trochę czasu na ogród ziołowy. Bardzo dobrze sprawdzają się do tego drewniane skrzynie, duże donice ale wypróbowaliśmy też stare nieużywane taczki i opony! Pojemnik wypełniamy ziemią uniwersalną i sadzimy ulubione zioła: miętę (pieprzową, truskawkową, czekoladową), lipię, bazylię, tymianek, rozmaryn... Potem wystarczy tylko podlewać i cieszyć się ich zapachem i smakiem.

Zatem do pracy! Warto wykorzystać te piękne majowe popołudnia i weekendy na aktywny wypoczynek w ogrodzie- efekty będą nas potem cieszyć przez długi czas.

Dodaj komentarz